طراحی گرافیکی چیست

در دنیای امروز همه به گونه ای از گرفیک استفاده می کنند. شاید به طور کلی کلمه گرافیک ندیده نشناخته اید طراحی گرافیک به گونه ای ست که در همه جا قابل اجرا می باشد، کاربرد گرافیک بسیار بالاست و زیر شاخه های فراوانی دارد. حتی نقاشی دیواری ها و عکاسی جزو گرافیک محسوب می شود. امروزه یکی از پرکابرد ترین اصول طراحی گرافیک  در طراحی سایت ها خونمایی می کند. طراحی گرافیکی در سایت ها باعث جذاب تر شدن سایت شده و ببینده را ترقیب به خواندن مطالب می کند. موشن گرافیک هایی که در سایت ها اجرا می شود از جذاب ترین قسمت های گرافیکی طراحی سایت می باشد که می توانید در سایت های تخصصی و حرفه ای دیدن کنید. ایده های گرافیکی و خلاقیتی که در آن ها وجود دارد که باعث شده دنیای امروز ما به زیبایی های بیشتری دست پیدا کند. ین زیبایی ها در نقش نقش تمام شاهکارهای هنری این افراد خلاق و مبتکر به خوبی دیده می شود.  


اگر از نظر فنی بخواهیم توضیح بدهیم هنر ارتباط بصری می باشد. این نوع ارتباط ها از طریق کار های هنری و نماد هایی که که از طریق گرافیست ها یا همان طراح گرافیک خلق می شود می توان دید. طراحی گرافیک چیزی نیست که در سالهای اخیر بوجود آمده باشد بلکه در گذشته نیز وجود داشته است اما امروزه به اوج شکوفایی خود رسیده است. به طور کلی گرافیت هنر که اسن که از دیگران شکوفا و دیده می شود. طراحان گرافیک، مفاهیم کار خود را از طریق نرم افزار های گرافیکی و یا به صورت دست به وجود می آورند. اصول کار گرافیست ها ایده های الهام بخش و جذاب خود را در برابر عموم پیاده سازی می کنند. اطلاع رسانی و ارتباط با مصرف کنندگان باعث زیبایی اطراف ودنیای پیرامون ما هستند. اصولا گرافیست ها برای توسعه بصری شرکت ها و هماهنگی بین مصرف کنندگان و زیبایی سازی تاثیر فراوانی خواهند داشت. گرافیست ها توسعه بصری شرکت ها کسب وکار بزرگ و کوچک را در اختیار دارند. طراحی گرافیست دو بخش تقسیم می شود بخشی که مربوط به عکاسی و تصویربرداری محسوب می شود و بخش دیگر تایپوگرافی که هنر فرایند تنظیم و ترتیب بندی و یا طراحی حروف می باشد. 

دروب باش

گرافیک در دنیا بسیار اهمیت دارد چند لحظه فرض کنید که دنیا بدون هیچ رنگی وجود داشت. حتما به این نتیجه می رسید که حتی تصور کردن دنیا بدون رنگ هم نمی توان تحمل کرد. دنیایی بدون اشکال، و رنگ ها هیچ لذتی ندارد و انگیزه ای برای هیچ کس ندارد. اهمیت طراحی گرافیکی به قدر اهمیت دارد می توان گفت امروزه همه شهرها زیبایی های خود را مدیون طراحی های گرافیست ها هستند به گونه ای که در تمام لوگو ها و هویت های بصری وجود دارد. بیشترین کار های گرافیکی که در دنیای گرافیک مشاهده می کنید در بسته بندی ها، پوستر، بیلبورد و جلوه های بصری رسانه های تصویری قابل مشاهده است. این طراحی گرافیک است که به دنیای ما هویت بصری می دهد. با احساسات و ادراک انسان ها بازی می کند و عمیق ترین تاثیرات را روی آنها می گذارد. در این مقاله به این نتیجه رسیدیم که طراحی گرافیکی که باعث تغییرات از لحاظ زیبایی بصری را مدیون این گرافیست هاست. گرافیک تنها متخصص به سال های اخیر نیست و در سال ها دئر نیز وجود داشته است. ما به صورت کلی در این مقاله سعی داشتیم تا حرفه و علم طراحی گرافیک را به صورت کامل معرفی کنیم و به ارزش های این کار بپردازیم. و به صورت کلی بتوانیم راه تبدیل شدن به یک طراح گرافیک را نشان شما عزیزان بدهیم.  
دروب باش

اگر اکنون به فکر طراحی سایت برای کس و کار آنلاین خود شده اید پیشنهاد ما به شما این است از ابتدا قدم استوار و محکم بگذرارید. از ابتدا به دنبال سایت های آماده و ورپرس نروید این کار باعث پسرفت کار آنلاین  شما می شود و ممکن مشکلات زیادی را در بر بگیرد. شما می توانید با در وب باش یه یک طراحی سایت حرفه ای به حساب می آید سایتی حرفه ای و اختصاصی که متناسب با سلیقه شما باشد به راحتی برای خود داشته باشید. باید این نکته هم بدانید که اینکار در قدم هزینه بالایی برای شما دربر خواهد داشت. ولی با همین هزینه ها م یتوانی به دوبرابر این هزینه ها دست یابی کنید. اگر یک وب سایت حرفه ای می خواهید ، یک وب سایت آماده و ارزان قیمت هیچ وقت نمی تواند قابلیت ها و ویژگی های وب سایت های اختصاصی را داشته باشد. در ادامه این صحبت ها باید بدانید که از سایت های ارزان قیمت دوری کنید به دلیل اینکه نمی توانید قابلیت های و ویژگی وب سایت های اختصاصی را داشته باشد. شما در عین حال که می توانید بی نهایت قابلیت و ویژگی به وب سایت خود اضافه کنید ، برعکس می توانید قابلیت هایی را از آن کم کنید و از این طریق قیمت نهایی طراحی وب سایت را کنترل کنید. هر ارزانی بی حکمت نیست انتظار نداشته باشید که شرکت هایی که با تعرفه طراحی سایت اندک به شما وعده وعید وب سایت های اختصاصی را می دهند. شما پس از مدتی متوجه آماده بودن قالب سایت به ظاهر اختصاصی خود خواهید شد و این تازه شروع دردسر شماست.