چگونه سایت طراحی شده را در اینترنت قرار دهیم؟

بعد از طراحی و راه اندازی سایت خود باید آن را در گوگل ثبت و معرفی نمایید. برای اینکه بتوانید مخاطبان را در از طریق گوگل جذب کنید لازم است صفحه خود را در گوگل ایندکس نموده که این امر برای سایت نوپا که به تازگی راه اندازی شده زمان زیادی نیاز دارد. اگر می خواهید که روش استاندارد برای ثبت سایت خود در گوگل را یاد بگیرید با ما همراه باشید.دروب باش

در گوگل امکانی به طور رایگان با نام گوگل وبمستر طراحی شده است که به وب مستران این اجازه را می دهد تا تسلط کافی بر روی عملکرد و بازخوردهای سایت خود مثل نتایج جستجو، وضعیت ایندکس پیج های سایت و مشکلات احتمالی در رابطه با سرعت و نشانه گذاری ها داشته باشند. در صورتی که سایت شما جریمه شود به وسیله همین ابزار به شما اطلاع داده می شود و همچنین شما می توانید از همین طریق مشکل را پیگیری و رفع نمایید. این ابزار دو نسخه قدیم و جدید دارد که نسخه قدیم آن با نام وبمستر تولز شناخته می شد ولی به تازگی نسخه جدید با تغییرات اساسی در ظاهر و عملکرد این ابزار با نام گوگل سرچ کنسول آپدیت شده و در دسترس قرار گرفته است.دروب باش

در روش Domain Property بعد از تایید دامنه تمام آدرس ها، زیر دامنه ها و تمامی فولدر ها، آن دامنه به نام شما ثبت می شود و می توانید آن را مدیریت نمایید. برای استفاده از این امکان هنگام ثبت نام یک کد DNS Record برای شما تعریف می شود که باید آن را در تنظیمات DNS خود وارد کنید. برای اینکه گوگل شما را به عنوان مالک سایت تایید هویت کند شما باید قادر به ایجاد تغییر در DNS باشید و این به معناست که شما سطح دسترسی بالایی به آن سایت و دامنه آن دارید. زمانی که شما تغییری را در DNS وارد می کنید ممکن است این تغییر ساعت طول بکشد بنابراین در هنگام اعمال حتما توجه کنید که کلید verify را انتخاب کنید. نکته مهم و اساسی در این روش توجه به این مورد است که باید این رکورد همیشه در تنظیمات DNS شما باقی بماند در غیر این صورت دسترسی شما به اطلاعات محدود خواهد شد.


دروب باش

استفاده از روش URL Prefix یک راه میانبر برای زمانی است که شما به وسیله سیستم وبلاگ دهی یا سایت ساز استفاده کرده باشید. در این صورت امکان تغییر در DNS را نخواهید داشت و برای تایید هویت به عنوان مالک سایت و معرفی به گوگل می توانید از روش URL Prefix استفاده نمایید. در واقع در این متد شما به تمامی داده ها و اطلااعات سایت دسترسی ندارید بلکه فقط مدیریت آدرس های مشخصی را می توانید به عهده بگیرید. برای استفاده از این روش شما ابتدا باید آدرس کامل خود (همان ادرسی که کاربران نیز به آن دسترسی دارند) را وارد نموده و بعد برای تایید هویت خود به عنوان مالک اقدام نمایید. برای این مورد روش های مختلفی وجود دارد که سطح دسترسی و مدیریت شما در تمام روش ها یکسان است فقط در هنگتم انتخاب روش باید در دقت کنید کدام روش در دسترس شما قرار گرفته است.


دروب باش

برای خلاص شدن از دردسر کد نویسی پیشنهاد اصلی استفاده از روش HTML File است. در این متد یک فایل اختصاصی بر اساس حساب گوگل شما یا همان Gmail ایجاد می شود. که می توانید ان را دانلود نمایید و در ریشه اصلی هاست بارگذاری نمایید. بعد از اطمینان از قابل فراخوانی بودن آدرس با فشردن دکمه verify مراحل ثبت نام در گوگل را تمام کنید. توحه نمایید که اگر فایل از روی سرور شما پاک شود دسترسی شما نیز قطع می شود.


دروب باش

در صورتی که دسترسی به سرور هاست خود ندارید و یا نمیتوانید فایل را آپلود کنید دو راه دیگر برای رفع این مشکل باقی مانده است. در یکی از این روش ها شما باید از بخش Other verification methods گزینه HTML tag را انتخاب کنید تا به شما یک خط کد HTML ظاهر شود. این کد را باید در هدر سایت خود قبل از بسته شدن دستور header قرار دهید. بعد از اعمال این تغییر در قسمت کد سایت خود با زدن کلید verify ثبت نام خود را کامل نمایید.


دروب باش

اگر به دنبال راه حل ساده برای ثبت سایت خود در گوگل هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از Google Analytics است. برای این مورد شما باید از آمارگیر گوگل آنالیتیک استفاده کنید در این صورت کد مخصوص به آن در سایت شما وجود دارد و می توانید فقط با انتخاب گزینه Google Analytics و زدن دکمه verify به راحتی هویت خود را تایید نمایید. باید دقت نمایید که حتما آدرس Gmail شما در گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیک یکسان باشد. فقط باید دقت داشته باشید که در صورت حذف گوگل آنالیتیک دسترسی شما قطع خواهد شد.


دروب باش