چگونه طراحی گرافیک را شروع کنیم

دروب باش

در مقاله قبل برای شما توضیح دادم که نقش گرافیک در جامعه به چه صورت شده است. در دوره های نسل  قبل هم از گرافیک استفاده می شده است اما امروزه به صورت واضح و قابل دیدن است و برای همه تعریف شده است. بسیاری  افراد نقش گرافیک را در جامعه فهمیده اند سعی در یاد گیری این فن شده اند و دوست دارند به این نوع حرفه دستیابی پیدا کنند. همانطور که می دانید زیر شاخه های گرافیک بسیار گسترده شده است. اولین قدمی که برای آموزش گرافیک مهم است علاقه فرد است که جرقه ای برای یادگیری می باشد. این جرقه به شما کمک می کند تا در کار های گرافیکی استعداد خود را شکوفا کنید. همین طور قرار گرفتن در یک جمع هنری به شما کمک می کند تا استعدادهای خود را بشناسید و گاها با دیدن یک اثر هنری جرقه ای در شما زده شود.  


نحوه شروع به کار طراحی گرافیک 
طراحی گرافیک به دو دسته دستی و سیستمی تقسیم شده است. اصولا اگر می خواهید گرافیست خوبی بشوید باید هنر دست خوبی داشته باشید اگر هنر دست آزادی داشته باشید به راحتی می توانید با سیستم ارتباط برقرار کنید. زمانی که میخواهید با سیستم کار کنید ابتدا طرحی که در ذهن خود دارید بر روی کاغذ بیاورید تا در هنگام طراحی با سیستم با مشکلی مواجه نشوید. باید برای طراحی باسیستم نرم افزار خود را بشناسید با این کار با توجه به توانایی خودتان می توانید با نرم افزار خودتان ارتباط برقرار کنید. برای انتخاب نرم افزار خود تحقیقات لازم را انجام دهید تا بدانید نیاز هایی که از یک نرم افزار توقع دارید بشناسید. 

دروب باش

هر نرم افزاری در یک بخش قوی اسنت باید بدانید از چه استعداد خود را ادامه دهید. برای اینکه دید خود را نسبت به کار های گرافیکی قوی کنید نمایشگاه های گرافیکی و فیلم های آموزشی را از دست ندهید با اینکار می توانید دید خود را نسبت به طراحی گرافیکی بالا ببرید. جشنواره ها تنها بهانه ای هستند برای اینکه شما انگیزه ادامه کار را پیدا کنید. پس از مدتی جشنواره ها جذابیت روزهای نخستین را برای شما از دست می دهند. در این مرحله سعی کنید در انتخاب جشنوارهای با کیفیت، و ارائه کار خوب وسواس به خرج دهید. اگر یک وب سایت حرفه ای می خواهید ، یک وب سایت آماده و ارزان قیمت هیچ وقت نمی تواند قابلیت ها و ویژگی های وب سایت های اختصاصی را داشته باشد. در ادامه این صحبت ها باید بدانید که از سایت های ارزان قیمت دوری کنید به دلیل اینکه نمی توانید قابلیت های و ویژگی وب سایت های اختصاصی را داشته باشد. شما در عین حال که می توانید بی نهایت قابلیت و ویژگی به وب سایت خود اضافه کنید ، برعکس می توانید قابلیت هایی را از آن کم کنید و از این طریق قیمت نهایی طراحی وب سایت را کنترل کنید. هر ارزانی بی حکمت نیست انتظار نداشته باشید که شرکت هایی که با تعرفه طراحی سایت اندک به شما وعده وعید وب سایت های اختصاصی را می دهند. شما پس از مدتی متوجه آماده بودن قالب سایت به ظاهر اختصاصی خود خواهید شد و این تازه شروع دردسر شماست.


طراحی و گرافیک دو مقوله ای است که بسیار نزدیک به یکدیگر به هم مربوط می باشند. کار طراح، طراحی ایده پردازی ست که بیشتر به هنر های زیبا نزدیک است. در حالی که گرافیگ بیشتر به کارهای تجاری مربوط می شود و کارهای تبلیغاتی انجام می شود.

دروب باش

نحوه همکاری یک طراح و یک گرافیست به این شکل می تواند باشد که گرافیست یک تصویر یا نقاشی را مطابق با نیاز خود از یک طراح درخواست کند، پس از آماده شدن طرح، گرافیست تصمیم می گیرد که در پروژه خود به چه شکل از آن استفاده کند.


تفاوت طراح و گرافیست
هدف گرافیک، انتقال پیغام به مخاطب یا ترغیب کردن او به کاری است. شرکت ها بیشتر نیاز به گرافیست دارند تا بتوانند کارهای تبلیغاتی خود را بتوانند به راحتی تبلیغ کنند. شرکت هایی که کارهای گرافیکی خود را به گرافیست ها می سپارند حرفه هایی از نظیر طراحی وب سایت، طراحی بسته بندی، طراحی لوگو و دیزاینر انجام می گیرد. دیزاینر برای ایجاد هویت های بصری در برند ها کاربرد دارد. اصولا گرافیست های حرفه ای درگیر ساختار های تایپوگرافی، صفحات، برند سازی، عکاسی دارند که تمام اینکار ها را انجام می دهند. ولی در کار طراح تجسم خلاقانه ای تری نسبت به گرافیسیت ها دارد، به طور مثال استفاده و کاربرد تصاویر و نقاشی برای تزئین و جلوه دادن به یک من موجود در یک اثر را دارد. با توجه به ایننوع طراحی ها می توانند طراحی جلد انواع کتاب ها و جلوه دادن در طراحی صفحات و تصویر سازی ها برای کتاب کودک صورت می گیرد، یا یک بیلبورد که سرشار از طرح و رنگ می باشد و هر کسی را مجذوب کار خود می کند. یک طراح و تصویر گر هم می توانند یک گرافیست خوب باشد ولی در بیشتر مواقع یک گرافیست نمی تواند یک طراح خوبی بشود.    
                                                  


دروب باش

اگر اکنون به فکر طراحی سایت برای کسب و کار آنلاین خود شده اید پیشنهاد ما به شما این است از ابتدا قدم استوار و محکم بگذرارید. از ابتدا به دنبال سایت های آماده و ورپرس نروید این کار باعث پسرفت کار آنلاین  شما می شود و ممکن مشکلات زیادی را در بر بگیرد. شما می توانید با در وب باش یه یک طراحی سایت حرفه ای به حساب می آید سایتی حرفه ای و اختصاصی که متناسب با سلیقه شما باشد به راحتی برای خود داشته باشید. باید این نکته هم بدانید که اینکار در قدم هزینه بالایی برای شما دربر خواهد داشت. ولی با همین هزینه ها می توانی به دوبرابر این هزینه ها دست یابی کنید.