طراحی سایت چقدر درامد دارد؟

دروب باش

در دنیای امروزه با توجه به افزایش روز افزون امکانات اینترنتی تمایل به استفاده از فضای مجازی افزایش پیدا کرده است به طوری که بیشتر خرید ها به شکل اینترنتی انجام می شود و یا حداقل قبل از خرید در مورد آن کالا در اینترنت سرچ کرده و اطلاعاتی به دست می آورند. بنابراین تمامی شرکت ها و بیزینس ها نیاز به ایجاد سایت دارند و نه تنها در ایران بلکه در جهان این نیاز رو به فزونی است. با توجه به مسائلی که بیان شد می توان نتیجه گرفت که بازار کار برای طراحی سایت در حال بهبود یافتن است ولی در عین حال تقاضا برای آموزش و وارد بازار کار شدن طراحان سایت نیز کم نیست. در این بین داشتن مهارت و تخصص کافی در این زمینه می تواند شانس شما برای وارد بازار کار شدن تاثیرگذار باشد. شما می توانید تحت عنوان شرکت های طراحی سایت مشغول به کار شوید همچنین به صورت آزادکار و فریلنسر به تنهایی نیز کار کنید.


میزان درآمد طراحی سایت:

در این مورد نمی توان رقم خاصی را بیان نمود زیرا تماما وابسته به نوع کار و شرکتی است که برای آن مشفول به کار هستید. به طور مثال ممکن است یک شرکت برای طراحی یک سایت ۳۰ ملیون هزینه دریافت کند در صورتی که شرکت دیگر همان سایت را با هزینه ۳ میلیون تومان طراحی می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که متاسفانه در بازار نرخ مشخصی وجود ندارد و میزان هزینه دریافتی وابسته به توانایی و مهارت شما دارد. اگر شما برای شرکت خاصی مشغول به کار باشید متناسب با مهارت شما از حداثل ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون به صورت ثابت می توانید حقوق دریافت کنید ولی در صورتی که به صورت پروژه ای کار کنید برای آن شرکت بستگی به تعداد پروژه و نوع کاری که انجام می دهید می توانید هزنیه متفاوتی دریافت کنید. در صورتی که شما برای شرکتی کار نمی کنید و آزادکار هستید برای هر پروژه می توانید کل هزینه را به صورت مستقیم از مشتری دریافت نمایید ولی تمام مسیر جذب مشتری، تبلیغات و معرفی به بازار کار به عهده خود شما خواهد بود.

دروب باش

دروب باش

عیوب شغل طراحی سایت
شاید استفاده از این عبارت درست نباشد و مناسب تر باشد بجای ان از عبارت چالش های شغل طراحی سایت استفاده کنیم. هر شغلی متناسب با خدمتی که عرضه می کند نیاز به یک سری اموزش و کسب مهارت دارد. در مورد طراحی سایت به دلیل اینکه این حوزه به شدت در حال به روز شدن نیازمند یادگیری به صورت مداوم و پیوسته است اگر که بخواهید همچنان در صدر برنامه نویسان و طراحان مطرح باشید به عنوان یک فرصت می توانید از این مزیت استفاده نموده و کسب و کار خود را گسترش دهید در غیر اینصورت از دیگر رقبا در این زمینه عقب مانده و مرور کار شما از رونق می افتد. علاوه بر این وجود رقبای زیاد و همچنین سیستم های مدیریت تولید محتوا کار را سخت تر می کند ولی با این حال اگر شما اهل خلاقیت باشید می توانید از این موضوع سود برده و با ایده گرفتن از کار رقبا و خلاقیت خود به صورت قابل توجهی در این زمینه پیشرفت نمایید.


بازار کار طراحی سایت را خراب نکنید
اگر قصد دارید وارد بازار کار طراحی سایت شوید بهتر است به این نکته دقت هزینه ای که برای هر پروزه ای تعیین می نمایید باید دارای حداقل و حداکثر باشه. زیرا در هر دو حالت باعث خراب شدن و نوسان در بازار کار می شود. شما چه قیمت پایین بدهید و چه قیمت بالا باعث از بین رفتن کار می شود. برای محاسبه قیمت طراحی سایت اگر قرار است به صورت پروزه ای کار کنید باید برای هر ساعتی که وقت میگذارید برای آن سایت یک هزینه پایه در نظر بگیرید. به طور معمول حداقل هزینه ساعتی ۱۸ هزار تومان می باشد ولی متناسب با تسلط و توانایی شما این هزینه تا ساعتی ۱۰۰ هزار تومان هم قابل افزایش است. در هر صورت هزینه ای که تعیین می کنید باید متناسب با کاری که تحویل می دهید باشد در غیر این صورت نه تنها بار کار را خراب خواهید کرد بلکه باعث کاهش مشتریان خود نیز می شوید.

دروب باش


                               توصیه برای بهتر شدن طراحی


برای یک طراح سایت در هر لحظه و هر مکانی شغل وجود دارد ولی اینکه کجا و با چه هزینه ای استخدام شوید رابطه مستقیم با توانایی شما دارد. بنابراین برای افزایش این توانایی ها به شما توصیه می کنیم انواع زبان های کد نویسی و برنامه نویسی آشنا باشید از جمله: زبان html, css, javascript, bootstrap, php و ... در کنار زبان های برنامه نویسی آشنایی با اصول طراحی گرافیکی می تواند کمک بسیار زیادی در طراحی سایت بکند. تنها آشنایی با زبان های کد نویسی برای طراحی سایت زیبا و حرفه ای کافی نیست بلکه شما می توانید با تسلط با ابزار گرافیکی سطح کار خود را ارتقا دهید.